موم کنسروی

موم کنسروی چیست؟ و چگونه استفاده می شود؟

موم کنسروی دیپیلیو

دیپیلیو Depilève یک برند اسپانیایی شناخته شده در زمینه محصولات اپیلاسیون مانند موم و وکس است. و برای تولید موم‌ها، از ترکیبات مختلف، در شکل، رنگ و حجم‌های متنوعی استفاده میکند. سازگاری بسیار بالای محصولات دیپیلیو با تمام انواع پوست از امتیازات منحصر به فرد این برند می باشد. یکی دیگر از محصولات دیپیلیو، موم کنسروی دیپیلیو می باشد.

دیپیلیو موم های کنسروی خود را در عصاره‌های زیتون، بادام، آلوئه ورا، کاج، مروارید، لاوندر (اسطوخودوس)، و پر عرضه کرده است.

روی برخی از قوطی های مومی واژه Film به چشم می خورد و این اصطلاح به این معناست که می‌توانید آن موم را بدون پد و پارچه استفاده کنید، و بعد از خشک شدن موم، از روی پوست بردارید و در صورتی که کلمه Strip در قسمتی از نام موم مشاهده شد یعنی این موم را باید همراه پد و پارچه مخصوص اپیلاسیون استفاده شود.

خواص موم کنسروی زیتون دیپیلیو

یکی از انواع این محصولات تولیدی موم کنسروی دیپیلیو، با عصاره زیتون هست که نشاط و شادابی، لطافت و نرمی را برای پوست شما حاصل می‌کند و از پیری زودرس و چین‌ و چروک روی پوست می‌کاهد.

روغن‌ زیتون استفاده شده در این محصول از عصاره زیتون دیپیلیو برای ایجاد لطافت و جلوگیری از خشک شدن پوست اثری بی نظیر دارد. بنابراین با استفاده از این موم می توانید از اثرات جانبی بعد از استفاده موم پیشگیری کنید.

موم کنسروی زیتون

خواص موم کنسروی کاریته دیپیلیو (موم کنسروی بادام دیپیلیو)

در میان موم‌های کنسروی دیپیلیو، موم کنسروی کاریته یا موم کره شی (شیا) طرفداران خاص خود را دارد. اغلب مصرف‌کنندگان، معمولاً این موم را با نام موم کنسروی بادام دیپیلیو می‌شناسند. ماده اصلی استفاده ‌شده در ترکیب موم بادام کنسروی دیپیلیو، کره کاریته یا روغن شیا می‌باشد.

کره کاریتی یا روغن کاریته، برای درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی مورداستفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این روغن شیا، در فرمولاسیون بسیاری از لوازم‌آرایشی و بهداشتی شامل صابون، شامپو، لوسیون، کرم و … وجود دارد.

Shea، نام یک درخت وحشی و خودرو در مناطق آفریقای جنوبی و ساوانا می‌باشد که میوه‌ای کوچک شبیه بادام دارد و حدود ۴۰ تا ۵۰ سال طول می‌کشد تا این درخت بالغ شود. به خاطر همین میوه بادامی‌شکل هست که موم و وکس تولیدشده از آن با نام موم بادام دیپیلیو رواج دارد. ازآنجایی‌که کره شیا یک منبع با ارزش غذایی در آفریقا هست و بسیاری از مزایای اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی را دارد، قطع و تخریب درخت Shea در آفریقا ممنوع است.

متعادل ساختن اندازه چربی سطح پوست، خاصیت ضدالتهابی و وجود اسیدهای چرب مفید برای بهبود آسیب‌های پوستی در کره شیا باعث می‌شود تا استفاده از این محصول، باعث تقویت و احیای پوست و کاهش تحریک، خارش و قرمزی بعد از استفاده از موم شود.

یک ویژگی مهم دیگر کره شیا، برخورداری از خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن می‌باشد که موجب می‌شود تا موم کره کاریتی کنسروی دیپیلیو، برای لطیف و نرم‌تر کردن پوست و افزایش رطوبت آن اثر فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

همچنین این محصول را می توانید بدون پد و در تمام نقاط بدن استفاده کنید.

خواص موم کنسروی کاج دیپیلیو

یکی دیگر از ترکیب‌هایی که دیپیلیو در موم‌های از نوع کنسروی خود استفاده نموده است، موم کنسروی با عصاره روغن درخت کاج تحت نام موم کنسروی کاج، می‌باشد که خواص بسیار مفید و اثربخشی که روغن درخت کاج روی پوست، جهت نرم و لطیف کردن آن می‌گذارد، در این موم مشاهده می‌شود.

همان‌طور که قبلاً در مورد محصولات Depilève گفته شد، در انتخاب مواد اصلی و ترکیب موم‌ها بسیار دقت می‌شود و کیفیت اثری که هر یک از موم‌ها بر روی پوست مصرف‌کننده می‌گذارند، به خاطر طبیعی بودن عصاره‌هایی هست که از آن‌ها استفاده می‌کند.

عنصر و عصاره اصلی موم کاج Depilève، وجود روغن درخت کاج می‌باشد که رایحه‌ای شیرین دارد و در ساخت عطر و ادوکلن هم از آن استفاده می‌شود.

استفاده از این محصول با عصاره روغن درخت کاج، برای افرادی که حتی از بیماری پسوریازیس رنج می‌برند و یک بیماری پوستی مزمن خود ایمنی می‌باشد، منعی ندارد. خارش و قرمز شدن بخش‌هایی از پوست، نمونه‌ای از علائمی است که این بیماری پوستی از خود نشان می‌دهد و چون یکی از ویژگی‌های مفیدی که روغن درخت کاج دارد این است که باعث بهبود این موارد می‌شود و حتی برای کم کردن اگزمای پوستی، کنترل کردن یا کاهش سایر علامت‌هایی که بیماری‌های دیگر پوستی ممکن است ایجاد کنند، هم می‌توان از روغن درخت کاج بهره برد، می‌شود به این نتیجه رسید که استفاده از موم کاج کنسروی دیپیلیو برای آن‌هایی که پوست حساس دارند، افرادی که گرفتار یک بیماری پوستی هستند و همه افراد با پوست معمولی بسیار مناسب و سازگار است.

علاوه بر مزیت‌هایی که برای موم کنسروی دیپیلیو با عصاره کاج نام‌برده شد، لایه‌هایی از پوست که ممکن است آسیب‌دیده باشند نیز به‌واسطه روغن درخت کاج بازسازی و ترمیم می‌شوند و درنهایت می‌توانید شاهد پوستی نرم و درخشان بعد از استفاده از موم کنسروی کاج دیپیلیو، باشید و ازآنجایی‌که از عصاره طبیعی در این موم استفاده‌شده است، تحریکات و التهابات پوستی بعد از استفاده از موم کاج دیپیلیو هم تا حد خیلی زیادی کم می‌شود.

موم کنسروی کاج

خواص موم کنسروی مروارید دیپیلیو

فرمولی که برای ساخت موم کنسروی مروارید Depilève استفاده‌شده است، ترکیبی از عناصر میکا (نوعی سنگ) و دی‌اکسید تیتانیوم می‌باشد که این ترکیب باعث ایجاد یک ‌لایه‌نازک برای پوشش قسمت‌های بیشتری از سطح بدن می‌شود که می‌تواند یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این محصول از تولیدات بسیار خاص دیپیلیو باشد.

موم کنسروی دیپیلیو که با رزین مروارید معرفی‌شده است، برای افرادی که پوست خشکی دارند یا ترک‌هایی در پوستشان دیده می‌شود، بسیار مناسب است و نقش ضدالتهابی و آرام‌کننده برای پوست را ایفا می‌کند.

سنگ‌هایی که در فرمول ترکیبی موم مرواریدی Depilève به‌کاربرده می‌شود، باعث می‌شود تا اثر فوق‌العاده‌ای روی از بین بردن موهای زبر و سخت داشته باشد و حالت ابریشمی و صافی را برای پوست ایجاد کند. موم کنسروی دیپیلیو مرواریدی، دارای بافتی مشابه کرم یا خامه و عطر و رایحه خوش گل نیز می‌باشد.

سایر عناصر فعالی که در موم مرواریدی اثرگذار هستند شامل صمغ کاج طبیعی جهت کیفیت بهتر قسمت چسبندگی آن، روغن‌های معدنی جهت نرم کردن و برای شکل و حالت گرفتن موم و درنهایت روغن سبزی‌ها، به‌عنوان یک نرم‌کننده و تسکین‌دهنده طبیعی می‌باشد. بنابراین استفاده از موم مرواریدی باعث می‌شود تا درنهایت پوستی به نرمی، لطافت و درخشندگی یک مروارید داشته باشید و باوجود رایحه خوش آن، حس بسیار دلپذیر و خوبی را تجربه کنید.

موم کنسروی مروارید

خواص موم کنسروی آلوئه ورا دیپیلیو

این روزها همه آلوئه ورا را می‌شناسند و خاصیت‌های فراوان درمانی و آرایشی آن را می‌دانند. آلوئه ورا یک گیاه بسیار پرخاصیت با برگ‌های دراز، درشت و گوشتی به همراه تیغه‌هایی در لبه‌های برگ می‌باشد که از قسمت داخلی برگ‌های آن، برای مصارف مختلفی که نام‌برده شد، استفاده می‌شود و از آن با نام ژل آلوئه ورا یاد می‌کنند.

گیاه ملکه، گیاه جاودانگی و گیاه دارویی هم از نام‌های دیگر آلوئه ورا در مناطق مختلف می‌باشد. در آفریقا آلوئه ورا را با نام زنبق بیابانی یا زنبق صحرایی نام می‌برند.

از نام موم کنسروی آلوئه ورا دیپیلیو، هم مشخص است که عصاره اصلی این موم، همان گیاه معجزه‌آسای آلوئه ورا می‌باشد و بعد از استفاده از آن برای موزدایی از سایر خاصیت‌های کم‌نظیر آن‌هم بهره‌مند می‌شوید.

نرم شدن و لطافت بسیار زیاد پوست در کنار طراوت و نشاطی که بعد از استفاده از موم کنسروی آلوئه ورا حاصل می‌شود، ناشی از وجود ویتامین‌های متنوع E، C و ویتامین‌های گروه B شامل B1 و B2 و B6 در عصاره آلوئه ورا می‌باشد.

ویژگی مثبت و مهم دیگر استفاده از موم آلوئه ورای Depilève، کاهش تحریکات و التهابات احتمالی روی پوست بعد از استفاده از آن است که این موضوع بیانگر سازگاری این محصول با هر نوع پوستی می‌باشد.

خواص موم کنسروی اسطوخودوس دیپیلیو

یکی دیگر از موم‌های کنسروی تولیدی Depilève، موم کنسروی با عصاره اسطوخودوس یا لاوندر می‌باشد که در ترکیب این موم از عصاره و رزین اسطوخودوس (Lavender)، بهره برده است و تمام خواص موم با مزایای بسیار مفید و درمانی عصاره اسطوخودوس جهت تقویت و تغذیه پوست، ترکیب می‌شود و نتیجه مطلوبی را حاصل می‌کند.

اسطوخودوس را علاوه بر این‌که به‌عنوان یک گیاه دارویی و درمانی برای بهبود انواع بیماری‌ها استفاده می‌کنند، در صنعت بهداشتی و آرایشی نیز به شکل‌های مختلف کاربرد دارد.

اسطوخودوس برای پوست هم فواید زیادی دارد و به همین دلیل استفاده از آن در موم کنسروی ۸۰۰ گرمی دیپیلیو لاوندر، باعث تقویت و سلامتی بیشتر پوست می‌شود. اولین و مهم‌ترین خاصیتی که اسطوخودوس حاصل می‌کند، ضدعفونی کردن و سم‌زدایی از پوست است.

حس آرامشی که بعد از استفاده از موم کنسروی اسطوخودوس به همراه نرم و لطافت پوست ایجاد می‌شود هم غیرقابل‌انکار است.

ترکیب‌های مفیدی که در اسطوخودوس وجود دارد، باعث می‌شود تا استفاده از موم لاوندر کنسروی Depilève روی پوست، باعث از بین بردن آکنه و جوش، بهبود سوختگی‌ها و نیش حشرات شود.

از اسطوخودوس می‌توان به‌عنوان یک پاک‌کننده بسیار خوب برای از بردن آلودگی‌های روی پوست نیز استفاده کرد.

رنگ بسیار زیبا، ملایم و دل‌نشین از طیف بنفش که در موم کنسروی دیپیلیو اسطوخودوس دیده می‌شود، به دلیل وجود عصاره این گیاه مفید در ترکیباتش می‌باشد.

پس بعد از استفاده از موم کنسروی لاوندر دیپیلیو، از داشتن پوستی بسیار نرم و لطیف همراه با طراوت و شادابی دلپذیر لذت ببرید.

خواص موم کنسروی پر دیپیلیو

یکی از موم‌های بسیار خوب تولیدشده از سوی دیپیلیو که موردپسند و انتخاب بسیاری از خانم‌ها می‌باشد، موم کنسروی پر دیپیلیو می‌باشد که در ترکیبات خود از موادی استفاده کرده است که آن را تبدیل به یک ماده بسیار نرم و لطیف ساخته است و اسم پر را برای این موم برگزیدند. از موم پر دیپیلیو می‌توان بدون پد هم استفاده کرد.

از موم کنسروی دیپیلیو پر، برای پاک کردن موهای ناحیه‌هایی از بدن که حساس‌تر هستند و موهای ظریف‌تری دارند استفاده می‌شود.

روغن کاکائو و روغن جو دو سر، دو ماده مهمی هستند که در این محصول به‌اندازه فراوان از آن‌ها وجود دارد و این دو، نقش محافظت‌کننده، نرم‌کننده و مرطوب‌کننده طبیعی پوست را دارند.

روغن جو دو سر برای لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست، جلوگیری از خشکی و زبری پوست و رفع ترک‌های پوستی بسیار اثربخش است.

کافی است قسمتی از موم کنسروی پر را بعد از اینکه گرم کردید و به حالت رقیق درآمد، با استفاده از کاردک‌های مخصوص اپیلاسیون در ناحیه موردنظر بکشید، مدت‌زمان زیادی طول نمی‌کشد تا این موم خشک شود و سپس خیلی راحت و بدون استفاده از پد یا پارچه می‌توانید همان لایه موم که روی پوست کشیده شده است و الآن به حالت یک لایه خشک و پیوسته می‌باشد را از روی پوست بردارید و نتیجه مطلوب آن را مشاهده نمایید.

روغن کاکائو موجود در این محصول، یک روان کننده عالی به‌حساب می‌آید و با ایجاد یک لایه محافظ جهت آب‌رسانی و هیدراته کردن پوست، کار احیا و تغذیه پوست را به نحو مطلوبی انجام می‌دهد.

موم کنسروی پر دیپیلیو را می‌توانید بدون پد و در تمام نقاط بدن استفاده کنید.

روش استفاده از موم کنسروی دیپیلیو

ابتدا این موم را در دمای بین ۳۶ تا ۳۸ درجه سانتی‌گراد گرم‌ کنید و سپس با استفاده از کاردک‌های ویژه‌ای که برای این کار تعبیه‌شده است می‌توانید روی پوست خود و هم‌جهت با رشد مو، بکشید و در ادامه با کمک پد یا پارچه مخصوص اپیلاسیون کمی ماساژ داده و درنهایت با حرکتی سریع پد را در خلاف جهت رشد مو از روی پوست‌بردارید و با ماساژ دادن پوست از التهابات احتمالی بکاهید.

یادآوری می‌کنیم که موم کنسروی پر و  بادام دیپیلیو، بدون پد هم قابل‌ استفاده‌اند.

محصولات اورجینال دیپیلیو توسط گالری ژانپیر در دسترس مصرف کننده گان می باشد. برای دیدن محصولات دیپیلیو بر روی دیپیلیو کلیک نمایید.

برای دیدن نحوه استفاده و آشنایی بیشتر در مورد محصولات گریم  و محصولات آرایشی می توانید به صفحه آموزش های گالری ژانپیر در وب سایت ما مراجعه نمایید و در صورت هرگونه سوال و مشاوره تخصصی در مورد محصول می توانید با مشاوران گالری ژانپیر از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.